avatar avatar avatar
پشتیبانی سایت
پشتیبان برای خدمتگزاری آماده است
کاربر گرامی ؛ در حال حاضر امکان پاسخگویی وجود ندارد. لطفا مشخصات خود را ارسال نمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

استفاده از سنگ برای تزیینات داخلی و بیرونی خانه در سال‌های اخیر بسیار رایج و محبوب شده است. سنگ‌ها از مواد مقاوم هستند و سنگ اسلب طبیعی علاوه بر زیبایی در رنگ‌ها و طرح‌های گوناگونی موجود است. در این پست برخی از ایده‌های مربوط به استفاده از سنگ اسلب در طراحی دکوراسیون منزل ارائه شده است. با ما همراه باشید.

طراحی داخلی منزل با سنگ اسلب طبیعی

یکی از محبوب‌ترین کاربردهای سنگ طبیعی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل مربوط به آشپزخانه و حمام است. همانطور که در پست مربوط به فلسفه وابی سابی گفته شد؛ افراد زیادی به داشتن یک زندگی همگام با طبیعت و در حین حال مدرن تمایل نشان می‌دهند. استفاده از سنگ‌های اسلب با برش‌های طبیعی راه میانبری برای دسترسی آسان به این سبک زندگی است. کاربرد سنگ اسلب در طراحی دکوراسیون داخلی جدید و نوظهور نیست. بلکه میتوان زیبایی سنگ طبیعی را در غرفه بارسلون مربوط به سال ۱۹۲۹ میلادی که توسط Mies van der Rohe طراحی شده، مشاهده کرد که یکی از شاهکارهای سنگ طبیعی در دیزاین به شمار می‌رود.

در طراحی غرفه بارسلون، ابعاد عجیب و غریبی از سنگ‌های انیکس قرمز، مرمر و سنگ تراورتن به همراه چند نمونه دیگر استفاده شده است. Mies van der Rohe با بکاربردن این حجم از سادگی و زیبایی به گفته خود «محدوده‌ای ایده‌آل و مملو از آرامش» را خلق کرد.

اگر با دیدن این تصویر به هیجان آمده‌اید؛ خوب است که با برخی از کاربردهای سنگ اره طبیعی در طراحی داخلی خانه آشنا شوید.آشپزخانه مدرن با سنگ اسلب طبیعی

از سنگ‌های اسلب باید در نقاط مرکزی استفاده کرد. جایی که کمترین دید ممکن را دارد ولی در عین حال پرزرق و برق است. سنگ‌های اسلب سفید رنگ مانند تکه‌های بزرگ برف و یخ‌اند با رگه‌هایی که در هیچ دو تکه یکسان نیستند. تقریباً پیدا کردن دو تکه سنگ با رگه‌هایی مشابه غیرممکن است. در عین حال این تفاوت‌ها به افزایش زیبایی بصری طراحی داخلی کمک می‌کند. از سنگ طبیعی برای طراحی کانتر آشپزخانه، سنگ اپن یا رویه کابینت، جزیره آشپزخانه و به عنوان جایگزین کاشی پشت گاز رومیزی استفاده می‌شود.

یونگ ها، طراح و عضو هیت مدیره انجمن ملی طراحی آشپزخانه و حمام نیویورک معتقد است: خانه‌هایی که هوشمندانه طراحی شده باشند به استفاده از مواد منحصر به فرد و خارق العاده تمایل دارند. او اضافه می‌کند که استفاده از سنگ اسلب در طراحی بسیار مورد توجه است. با وجود اینکه استفاده از کوارتز در طراحی داخلی همیشه جذاب بوده سنگ مرمر به ویژه رنگ سفید ساده آن نیز به مرور محبوب شده است.

حمام سنگی؛ با کاشی خداحافظی کنید

سنگ‌های اسلب را میتوان در سطح گسترده برای طراحی کف، دیوار حمام و سرویس بهداشتی بکار برد. یک محفظه شیشه‌ای دوش حمام را با شیرآلات طلایی روی یک تخته سنگ طبیعی مرمر تصور کنید. کاشی کاری‌های سنتی هر چقدر هم زیبا باشند در این میان حرفی برای گفتن ندارند.

 


نظرات

تعداد دیدگاه تایید شده 0

;