avatar avatar avatar
پشتیبانی سایت
پشتیبان برای خدمتگزاری آماده است
کاربر گرامی ؛ در حال حاضر امکان پاسخگویی وجود ندارد. لطفا مشخصات خود را ارسال نمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

 چه سنگی برای نمای داخلی ساختمان مناسب است ؟ چه سنگی برای کف ساختمان خود انتخاب کنم ؟ بهترین سنگ برای حال و پذیرایی چیست ؟  راهنمای انتخاب بهترین سنگ برای کف ساختمان – چه سنگی برای چه فضایی مناسبه ؟ و از این نوع سوالات کلیدی 🔑 …

بهتر  است که بدانیم :  وقتی حرف از سنگ و دکوراسیون میزنیم ، اولین چیزی که درمورد سنگ به ذهنمون خطور میکنه بنا های تاریخی رومی ، ایتالیایی و بنا های کهن ایران که هم اکنون به دلیل عدم رسیدگی و توجه تجزیه و نابود شده اند . بر خلاف ایران ، روم و ایتالیا با حفظ این بنا ها تاریخ و تمدن هزار ساله خود را زنده نگه داشته اند و چیزی که فراموش شده خشونت و جنگ بین مردم ایتالیا و روم است ، اگه به کشور روم و ایتالیا سفر کنید با دیدن بناهای بزرگ و کهن با معماری های که نظریش تو دنیا یافت نمی شود حیرت زده میشود و به طوری انگار در رویا های خود در قصه های باستانی روم و ایتالیا قدم گزاشته اید. متوجه اهمیت و نقش سنگ از دیر باز تا به حال شدیم .کدام سنگ برای کدام فضا مناسب است ؟

به طور کلی سنگ های براق دای سطح لغزنده اند ، اگر با پای برهنه بر روی این سنگ ها رفت امد کنیم منجر به زمین خوردن و صدمه دیدن میشود ، با این وجود باید در نظر داشته باشیم که استفاده از این نوع سنگ ها در سرویس بهداشتی ، حمام ، استخر و… که رطوبت زیاد است مناسب نیست .اگر پروسه هوند کردن بر روی سنگ صورت گیرد ، سطح سنگ شما سطحی مات خواهد شد. در واقع در این فرایند سنگ به طور کامل پولیش نمی‌شود. معایب کلی سنگ‌ها به طور کلی شامل هزینه های بالا، سنگینی و لغزندگی نوع درخشان آن می‌تواند باشد.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم ، توجه به شرایط آب و هوایی یک منطقه ، و باید بدانیم سنگی برای سرویس بهداشتی و حمام انتخاب کردیم با سنگی برای محیط پزیرایی ، آشپز خانه و اطاق کاملا متفاوت است ، و بعد اقدام به انتخاب ، خرید و نصب سنگ کنیم.
تنوع بسیار زیاد در رنگ و طرح و کیفیت سنگ‌های طبیعی عاملی است که باعث محبوبیت سنگ بین مردم شده است ، زیرا پاسخگوی انواع سلیقه و معماری داخلی ساختمان است . که انواع سنگ :، مرمریت، گرانیت ، تراورتن، چینی، ، ترا انیکس، لایم استون ، اونیکس ، سند استون است . بهترین سنگ برای استفاده در کف ساختمان ها که بیشترین کاربرد را در ساختمان های ایرانی دارد ، گرانیت ، مرمر ، مرمریت ، و تراورتن است که در ادمه به برررسی آنها می پردازیم.سنگ مرمر و مرمریت

سنگ مرمر به معنی درخشان و از ریشه کلمه یونانی marmoros که نام تجاری آن انیکس است شناحته شده است . سنگ مرمر به دلیلی آهکی بودن قابلیت صیقل پذیری بالایی دارد. به طوری که کاملا درخشان و براق است . این سنگ به دلیل دارا بودن کانی های مختلف داری رنگ و نقش های زیبا و جلا فوقالعاده ای است .این سنگ نزدیک به دو هزار سال است که توسط بشر در ساختمان سازی و معماری مورد استفاده قرار گرفته است ، این سنگ به طوری ویژه ای در دکوراسیون داخلی ، نمای خارجی ، راه پله ها ، نما داخلی ساختمان ، ستون و کف ساختمان مورد استفاده فرار میگیرد ، این سنگ با توجه به صیقل پذیری بالای آن در مجسمه سازی و تزئینات ساختمانی بکار می روند ،این سنگ ها نزدیک به 30 الی 35 سال است که توجه مردم را به خود جلب کرده ، و امروزه در اکثر خانه های ایرانی از این نوع سنگ استفاده میشود ، لازم به ذکز است که بسیاری از خدمات کفسابی سنگسابی (سرویس ترمیم و شستشوی سنگ ) بر روی سنگ مرمر صورت میگیرد ، که این هم نمونه ای از اهمیت های مردم نصبت به نگهداری و علاقه این نوع سنگ هاست .

مهمترین خصوصیات سنگ مرمر :

  1. مقاومت
  2. قدرت
  3. بافت
  4. حلالیت
  5. تخلخل
  6. رنگ
  7. سختی ، درصد سختی سنگ های مرمر 3 الی 4 است .

سنگ مرمریت جزء محبوب ترین سنگ های ساختمانی بشمار می آید ، شکوه و زییایی بی کران آن سبب محبوبیت خیلی زیاد آن شده است

سنگ مرمر و مرمریت چه تفاوت هایی باهم دارند ؟

تفاوت مرمر با مرمريت و سنگ چيني و اونيكس و تراورتن چيست؟ هر كدام چگونه پديد می‌آیند؟ چگونه و در چه شرايطي از آراگونيت مرمر به وجود می‌آید؟ پاسخ این سؤالات را در زیر بخوانید.

سنگ های آهکی یا سنگ هایی که حاصل از دگرگونی است « سنگ مرمر » ، و سنگی های که  آهکی رسوبی اند را سنگ « مرمریت » و به سنگ هایی که شبیه به کله قند با سختی و استحام بالا هستند سنگ « چینی » سنگ چینی تعریف دیگه ای هم دارد که از نظر علمی بخواهیم بررسی کنیم به سنگ آهکی که در اثر فشار شدید حرارت ناشی از انتقال ماگمای داخل به داخل اهک با فشار و گرمای بالا بازهم دچار تبلور میشود ،چینی یا بلوره می گویند ، و سنگ هایی که منشا شیمیایی داشته که مورد تاثیر ته نشین شدن کربنات کلیسم در کناره های غارها ، چشمه ها و حوضچه های مردابی به وجود می آیند ، سنگ تراورتن است که رنگ آن کرم ، زرد ، قهموه ای ، خاکستری ، سفید ، است ، بافت آن لایه ای است اما به صورت تخلیل هم دیده میشود .

سنگ گراینت

سنگ گرانیت هم مثل سنگ مرمر و مرمریت توانسته محبوبیت زیادی بین مردم بدست آورد،به طوری که پاسخگویه تمامی سلایق و علایق است ، حتی میتوان با ترکیب دیگر سنگ ها ، معماری و طراح های منحصر به فرد و فوقالعاده ای خلق کند. به دلیل مقاوت بسیار زیاد آن این سنگ بهترین گزینه برای فضای بیرونی است . بعضی از تحقیقات نشان داده اند که بهتر است  از این سنگ در فضای داخلی استفاده نکنید ، با این حال در برخی از پروژه ها شاهد استفاده از انوع سنگ در بخش های داخلی هستیم .حالت صیقلی زیبا ترین شکل سنگ های گرانیتی است ، که براقیت کریستال های سنگ را در آن مشخص میکند . کار های انجام شده روی سطح سنگ ظاهر نهایی ستگ را تشکل میدهد که هرکدام نام متفاوتی را به خود اختصاص می دهند . همان طور که در تصاویر پایین مشاهده میکنید ، تنوع سنگ گرانیت و خاصیت ترکیبی اش ، نتایج مختلفی برای طراح فراهم می کند  ، در نظر داشته باشید که طرح انتخابی برای دکوارسیون داخلی باید با طرح و معماری سنگ فرش شما هماهنگ باشد.


نظرات

تعداد دیدگاه تایید شده 0

;